Tomasz Wasilczyk

programista

Bizeo.pl

strona: www.bizeo.pl

Katalog firm wyposażony w mechanizmy podnoszące jakość treści wprowadzanych przez użytkowników. Efekt współpracy z firmą OXE.

  • PHP
  • JavaScript

Bezobsługowy katalog stron

Po latach moderacji kilku serwisów internetowych opartych o treści użytkowników, założyciel OXE postanowił stworzyć niemal bezobsługowy katalog firm. Wygląda na to, że większość nieprawidłowo wprowadzanych danych można zweryfikować – nie tylko numer REGON zawierający cyfry kontrolne. Kiedy użytkownik wprowadzi swój kod pocztowy, serwis wypełni pole z nazwą miasta i poda listę ulic w jego zasięgu – użytkownik ma dużo mniej do wypełniania.

Wyposażenie serwisu w kompletną bazę kodów pocztowych było dobrym punktem wyjścia, ale naprawdę dobre wyniki przyszły jakiś czas po uruchomieniu katalogu. Kiedy w bazie były już setki firm, mechanizm sugerowania oferowanych produktów zaczął dobrze działać: jeżeli firma A sprzedaje produkty X, Y i Z, a firma B twierdzi, że również ma w ofercie X i Z, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że ma w niej również i produkt Y.

Funkcje takie jak te znacząco podniosły jakość danych wprowadzanych przez użytkowników przy minimalnym wysiłku ze strony moderatora.