Tomasz Wasilczyk

programista

O mnie

Moje zdjęcie

Jestem programistą zangażowanym w projekty open source i skupionym na dobrej jakości kodu. Moje zainteresowania są na tyle szerokie, że pokrywają bardzo różne aspekty informatyki, takie jak konstrukcja algorytmów, bezpieczeństo informacji oraz programowanie – zarówno wysoko, jak i nisko-poziomowe.

Doświadczenie

Mam 18 lat doświadczenia zawodowego plus pięć lat zajmowania się programowaniem jako hobby. Używałem następujących języków programowania (w kolejności od tych, z którymi czuję się najpewniej): C, C++, Java, PHP, JavaScript, Bash. Określiłbym swoją wiedzę jako średnio-zaawansowaną w przypadku: C#, Assembler, Python, Action Script. Znam również podstawy Haskella, Ruby i Prologa.

Poza programowaniem

W kręgu moich zainteresowań (tych istotnych w pracy) jest więcej dziedzin, niż samo programowanie. Jestem bardzo skupiony na sprawach bezpieczeństwa, od teorii do implementacji. Jednym z moich hobby jest elektronika w połączeniu z mikrokontrolerami. Ogólnie: lubię uczyć się i odkrywać nowe rzeczy – dlatego również lubię zajmować się inżynierią wsteczną.

Ostatnio na blogu

Więcej Windowsa i więcej funkcji

Z pomocą programisty LRN, który wysłał pierwsze łatki poprawiające build oparty o autotoolsy i pomagał mi w pracy, udało mi się w końcu umożliwić kompilację 3.0.0 dla Windowsa z poziomu Linuksa. Przy okazji poprawiłem kilka mniejszych lub większych problemów związanych z Windowsem i włączyłem kilka funkcji wcześniej niedostępnych dla tego systemu.

Czytaj dalej